Nejnovější články

6. června 2010 v 19:02 | AnÍsEk |  News
Ewa Farna, populární česká zpěvačka, vystoupí v pátek 4. června ve tři hodiny odpoledne na Horním náměstí v Olomouci v rámci akce s názvem Stop dětským úrazům. První ročník této preventivní akce zorganizovala Fakultní nemocnice v Olomouci, aby upozornila malé i dospělé na vážné nebezpečí dětských úrazů. Součástí odpoledne budou video rozhovory s rodiči, jejichž dítě se těžce zranilo, a výstava fotografií s tématikou dětských úrazů. Zájemci si zasoutěží o cyklistické přilby nebo dětské autosedačky. Vstupné je zdarma.
"Počet vážných úrazů způsobených v dětském věku výrazně narůstá. Potvrzují to údaje ve zdravotnických statistikách z posledních let. Jen v Olomouci jsou ročně s úrazem hospitalizovány na čtyři stovky dětí. Úrazy představují nejčastější příčinu smrti dětí a mladistvých, v řadě případů za sebou zanechávají celoživotní následky," připomněl Egon Havrlant.
Ze dvou třetin jsou příčinou úrazu nejrůznější pády, dvacet procent pak tvoří dopravní nehody, které mají zpravidla nejtěžší následky a mezi nejzávažnějšími zraněními dominují. "V rámci projektu "STOP DĚTSKÝM ÚRAZŮM chceme upozornit na nebezpečí úrazů, na to, jak je důležité nepodceňovat rizikové situace, jak významné je jim předcházet. Víme, že stačí zlomek vteřiny, aby se život dítěte a jeho blízkých nezvratně změnil," dodal Havrlant.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Clik!(že stu byl(a)

clik!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Moje další blogy:Tady,Tady